2012.05.11. 23:24
Vizsgaidőszak...
...Nem az nem akkor van, amikor a kávék száma fordítottan arányos az alvással töltött órákéval! Nem írnak róla az indexbe, nem készül róla érettségi bizonyítvány. Nincsenek tételek, s mi több vizsgáztatók sem faggatják, kémlelik és rémítik halálra az embert, de az előbbihez azért van köze!?
A jelentkezés és tantárgyfelvétel akkor zajlik, amikor anyukád és apukád úgy gondolják, hogy ő már pedig gondolnak egy nagyot… ekkor egy zárthelyivel kezdődik úgy kilenc hónapig a vizsgaidőszak, ami egy elég komoly mestervizsgával zárul, pontosabban még csak kezdődik… a szóbeli feleletekre 1,5-2 évig várni kell, írásban pedig csak 6-7 év után kell számot adni tudásodról. Gond az, hogy amíg tart a kurzus elég szubjektív értékeléseket kapsz, s mit több választhatsz magadnak értékelő rendszert, az öröklöttek mellé. Vannak uv-k és ismételt tantárgyfelvételek. Résztveszel előadásokon, különböző projektekbe. Felmérheted a tudásod egyedül és csapatban is. Jó a folyamatos önértékelés, de érdemes gyakran a vizsgáztatóhoz fordulni és rábízni magad, kérni, hogy segítsen megtalálni a helyes megoldásokat… mert bizony itt nem a papírok fognak számítani és a nyelvtudás, sőt a számítógépes ismeretek sem jelentek előnyt a felvételinél…
Halasztani nem lehet. Az életed már rég elkezdődött. Dönts a jó mellett ma!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.